2012 – Svět u moře

Nemocnice na Bulovce
Dětské oddělení

Nadace Archa Chantal slavnostně předala dětským pacientům v nemocnici Na Bulovce “Svět u moře”

Praha, 25. října 2012: Nové prostory pediatrické ambulance Nemocnice na Bulovce symbolicky předala dětským pacientům Chantal Poullain Polívková. V rámci projektu “Svět u moře” zde Nadace Archa Chantal vytvořila prostředí, které by mělo dětem maximálně zpříjemnit dobu strávenou v nemocnici.

Nadace Archa Chantal v rámci projektu pracovala na nových podlahách, barevné výmalbě. Jsou zde dřevěné mobilní prvky na hraní, kde si mohou děti krátit čas při čekání na vyšetření. Součástí projektu je také nový nábytek, obrázky z výtvarné dílny manželů Elšíkových, nový informační systém pro lepší orientaci na oddělení, grafické dekorace na skleněných plochách, květiny, plastová okna na chodbě a toaletách. Ambulance se také dočkala renovace dveří a toalet. Celková cena projektu dosáhla téměř 750 tisíc korun.

“Svět u moře je jeden z více než třiceti světů, které Nadace Archa Chantal od roku 1993, kdy byla založena, ve státních zdravotnických zařízeních v České republice vytvořila. Veškerá naše snaha směřuje k vytvoření podmanivého prostředí pozitivně působícího na dětskou psychiku. Změnou neutěšeného prostředí v útulná, příjemná místa se malý pacient stává součástí kouzelného světa. Touto hrou se dítě lépe vyrovná s pobytem v nemocnici, zbaví se stresu a překoná odloučení od rodičů,” řekla při předání prostor Chantal Poullain Polívková.

“Jsem velice ráda, že jsme si pro náš další projekt vybrali Dětské oddělení v Nemocnici Na Bulovce. A výsledek opravdu stojí za to. I díky skvělé spolupráci s vedením oddělení primářem Ivanem Peychlem a vrchní sestrou Andreou Fajtovou. Vyšli nám maximálně vstříc a pomohli zajistit i technický personál, který jsme pro dokončení první fáze rekonstrukce potřebovali,” zhodnotila ředitelka nadace Tereza Valentová.

Snaha zlepšovat prostředí dětských oddělení českých nemocnic tak, aby se v nich malí pacienti cítili opravdu co nejlépe, je však vzhledem k omezenému státnímu rozpočtu prakticky závislá jen na podpoře lidí, kteří mají stejný cíl. Nadaci Archa Chantal se podařilo zrekonstruovat toto oddělení jen díky sponzorům A care s.r.o., kalendář PROMĚNY 2012, Bílkova 13, Vít Bárta poslanec Parlamentu ČR, Michal Babák poslanec Parlamentu ČR, Zipo film production, International police federation EU, E – dílna, Bumble–Bee, dárci Veřejné sbírky Pomáháme, pekařství PAUL, Bagstore.cz, NIPOS s.r.o., Zapf Creation AG, Nakladatelství JOTA, Stavhned s.r.o., Kliky-kovani.net, Lasselsberger, s.r.o., Laufen, Okna Macek a.s., SCA Hygiene Products, s.r.o., ABB, s.r.o.. Nadace Archa Chantal mnohokrát děkuje všem, kteří podpořili realizaci projektu “Svět u moře”.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *